Sun xVM VirtualBox i upgrade kernela

Opublikowano: 26.01.2009 | Kategoria: Linux | Tagi: , , | Brak komentarzy »

Praktycznie po każdym upgradzie jądra systemu występuje problem z uruchomieniem VirtualBox. Wirtualna maszyna po prostu nie wstaje i wyrzuca błąd. Problemem jest niekompatybilność (a może tylko różnica w numerkach) sterowników VirtualBox’a z wersją kernela. Aby ową niezgodność wersji zlikwidować, należy skompilować ponownie sterowniki. Najprostsze rozwiązanie (Ubuntu), to wykorzystać skrypt vboxdrv z /etc/init.d:

skar@skar-laptop:~$ sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
[sudo] password for skar:
 * Stopping VirtualBox kernel module                                             *  done.
 * Recompiling VirtualBox kernel module                                          *  done.
 * Starting VirtualBox kernel module                                             *  done.
skar@skar-laptop:~$

Should works :-)

Skomentuj

Aby uatrakcyjnić czy też wzbogadzić swój komentarz o linki lub typografię, możesz wykorzystać następujące tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>