Kody QR i Nokia e51

Opublikowano: 28.07.2009 | Kategoria: Mobilnie | Tagi: | 2 komentarze »

Jakiś czas temu rozpoznawałem temat odczytywania kodów Quick Response (QR) na komórkach. Dużo różnego oprogramowania, w większości płatnego. I tak padło na darmowego BeeTagg Multicode Readera. Potrafi on czytać kody QR, Datamatrix oraz własny BeeTagg.
Instalacja przebiegła szybko i sprawnie (dostępny jest na wiele platform Iphone, BlackBerry, SonyEricsson itd.), więc przyszedł czas na testy.
Samo skanowanie jest banalnie proste. Odpalamy aplikację i ukazuje nam się celownik pozwalający określić narożniki skanowanego kodu. Po prawej stronie ekranu znajduje się wskaźnik powiększenia. Nie trzeba nic klikać, wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym – trafimy na kod a program zapyta nas, co zrobić z odczytanym tekstem (zapisać tekst, otworzyć URL).
Niestety aparat w e51 jest do dupy. Nie oczekiwałem, że ten model Nokii ma mieć go full wypas, bo nie o to chodzi w telefonach „biznesowych”, ale… 2Mpx co prawda są, ale optyka chyba gorsza niż w Siemens C65. Coś takiego jak makro nie istnieje w tym telefonie. Porażka. Obrazki 100×100, 120×120 do około 50 zakodowanych znaków, odczytywane są bez problemu i niemal natychmiast – naprawdę szybkość robi wrażenie. Gęstsze obrazki tj. kod na dowodzie rejestracyjnym samochodu – nie ma szans. Nokia e51 jako czytnik QR wymięka. Szkoda.

Przykładowy kod QR - GPL (i-nigma.com)


Komentarze do wpisu “Kody QR i Nokia e51”
 1. 1
  pegasus_sis - 02.11.2009 18:43:

  Aparat jest ok – użyj Kaywa reader :)

 2. 2
  pieczara - 30.03.2010 09:52:

  Ja polecam i-nigma próbowałem różnych i na tym się zatrzymałem bo nie zawiódł mnie na razie :P

  mam e51 :)


Skomentuj

Aby uatrakcyjnić czy też wzbogadzić swój komentarz o linki lub typografię, możesz wykorzystać następujące tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>