Skype na Nokii e51 – Fring

Opublikowano: 28.07.2009 | Kategoria: Internet, Mobilnie | 2 komentarze »

O Skype i abonamentach już raz pisałem, teraz pora na klienta dla telefonu Nokia e51. Skype Lite oficjalnie nie wspiera e51, zatem trzeba było poszukać jakiejś alternatywy. I tak objawił się Fring (swoją drogą dostępny dużo wcześniej niż Skype Lite), który oprócz rozmów VoIP od Skype, obsługuje jeszcze sporo innych bajerów tj. GTalk, MSN, Yahoo, ICQ, AIM, Facebook, Twitter, Last.fm (streaming) oraz VoIP po SIP od innych dostawców.

Skupię się jednak tym razem tylko na Skype we Fringu. Lista kontaktów zawiera profile osób z różnych subskrybowanych przez nas protokołów/usług oraz kontakty zdefiniowane w telefonie – standardowe numery telefonów, pod które możemy też dzwonić poprzez SkypeOut. Chcemy porozmawiać ze wskazaną osobą – naciskamy zieloną słuchawkę na telefonie i wybieramy rodzaj połączenia. Możemy wykonać zwykłe połączenie komórkowe, rozmowę Skype lub SkypeOut. Chcemy rozpocząć czat z kontaktem z listy lub wysłać plik – wchodzimy w „Opcje” i wybieramy odpowiednią pozycję. Dla mnie proste i intuicyjne.
Poprzez „Opcje” możemy też podejrzeć profile kontaktów oraz zmienić swój własny profil (np. opis i zdjęcie).

Jakość połączeń nie odbiega znacząco od tych, które oferuje standardowe Skype. Niezależność od kabla i słuchawek – bezcenna. Jak mam z kimś ze znajomych porozmawiać, to biorę telefon i kładę się na łóżku lub podłączam zestaw słuchawkowy i idę do kuchni zamieszać w garnku i pokroić marchewkę. WiFi rządzi (e51 potrafi się nieźle nagrzać), a Fringa polecam.


Komentarze do wpisu “Skype na Nokii e51 – Fring”
 1. 1
  RS - 06.04.2011 21:28:

  Szybkie pytanie, czy da rade uzywac skype czy tam fring na E51 bez karty SIM ?
  chodzi mi o to ze chce kupic ten telefon i uzywac go jako Skype telefon, bez karty SIM.
  Mam wykupione Skype numer i chce wykonywac polaczenia skype in i skype out.
  Dziekuje z odp

 2. 2
  skarlcf - 07.04.2011 14:07:

  Nokia e51 bez karty SIM spokojnie działa (sprawdź tylko, czy masz powyłączane „blokady SIM” w Zabezpieczeniach), więc nie powinno być problemu z dostępem do Internetu przez wifi.


Skomentuj

Aby uatrakcyjnić czy też wzbogadzić swój komentarz o linki lub typografię, możesz wykorzystać następujące tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>