Instalacja i konfiguracja Huawei e173-2 na Mac OSX 10.6 – Play Online

Opublikowano: 14.04.2011 | Kategoria: Mobilnie | Tagi: , | 12 komentarzy »
  1. Wkładamy kartę SIM w slot modemu.
  2. Podłączamy modem przez USB do komputera.
  3. Instalujemy Mobile Partner.app.
  4. W uruchomionym Mobile Partner wchodzimy w Tools > Options > Profile Management.
  5. Klikamy New.
  6. Wpisujemy Profil name: Internet
  7. Wybieramy APN static.
  8. Wpisujemy w APN: internet
  9. Access number: *99***1#
  10. User name i Password zostawiamy puste.
  11. Klikamy Save.
  12. W głównym oknie Mobile Partner wybieramy Profil name:Internet i klikamy  Connect.

Profile Management window - Mobile Partner


Komentarze do wpisu “Instalacja i konfiguracja Huawei e173-2 na Mac OSX 10.6 – Play Online”
  1. 1
    wodnik37 - 06.05.2011 17:19:

    SUPER WSZYSTKO DZIALA

  2. 2
    sparrow - 25.06.2011 02:21:

    Idealna instrukcja :) prosta i jasna. Bez żadnych problemów :)

    wszystko idealnie śmiga

  3. 3
    karabin - 02.07.2011 07:21:

    Dzięki. Swoją drogą – dlaczego tych informacji brakuje w instrukcji obsługi?

  4. 4

    […] Instalacja i konfiguracja Huawei e173 na Mac OSX Play Online Komputer:  MacBook Pro 15.4" 2.53 GHz C2D/4GB/250GB/SD-DL/AP/BT Telefon: […]

  5. 5
    Bartek - 09.08.2011 23:28:

    Można jakoś ominąć ten program i zrobić to przez preferencje systemowe?

  6. 6
    skarlcf - 13.08.2011 08:47:

    Niestety nie wiem. Aktualnie nie korzystam już z tego modemu, więc ciężko mi prześledzić dokładnie inne rozwiązanie. Teoretycznie można to pewnie zrobić – w ustawieniach sieciowych widzę modem, można wpisać numer itp., ale brakuje tam takich ustawień jak APN. Podejrzewam, że trzeba byłoby dopisać jakieś ustawienia w plikach konfiguracji systemu.

  7. 7
    P - 04.09.2011 01:26:

    @bartek: da się natywnie nawet. http://rst.evilpackets.org/2011/08/11/konfiguracja-modemu-huawei-e220e270e272e169ge160e180-pod-osx/

  8. 8
    Gorzata - 18.02.2012 13:13:

    Super, dzieki za jasne wskazówki, tego nie wiedzieli nawet w salonie Play.

  9. 9
    Anitka - 30.05.2012 17:08:

    Mi niestety nie dziala…Po instalacji Mobila nie mam w ogole tam opcji..tych zakladek na gorze…Tools > Options > Profile Management. Nikt mi nie potrafi z tym pomóc :(

  10. 10
    Anitka - 30.05.2012 17:53:

    Ktos pomoże ? Przeczytalam juz wszystkie mozliwe artykuły…Od miesiaca mam modem i nie moge z niego korzystac na macu. Za kazdym razem kiedy odpala sie Mobil Partner brakuje w nich tych wszystkich zakladek…Nie moge przejsc nawet do tych opcji bo ich po prostu nie mam..probowalam wszystkiego,instalowalam Mobil kilkakrotnie z innych zródel ale nic…Modem dziala na normalnie pod windowsa ale ja mam maca i niestety…Kilkagodzin spedzonych godzin na tym i nic.Wtedy zaluje ze przezucilam sie na jabłuszko :( U mnie wyglada to tak…
    http://i49.tinypic.com/35i0rc5.jpg
    Brak jakichkolwiek zakladek :(

  11. 11
    bra - 30.07.2012 13:25:

    dzięki wielkie, świetna instrukcja :)

  12. 12
    mailo - 07.01.2013 22:05:

    @Anitka
    Spróbuj pobrać Mobile Partner z poniższej strony www.
    .